souhlasím Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Angličtinu učím s kratšími přestávkami od svých devatenácti let, ať už v rámci jazykových škol nebo soukromě. Studenty byli a jsou dospělí (např. redaktoři MF, Lidových novin) i děti (od 8 let).

Angličtinu se učím od svých dvanácti let dodnes a hodlám pokračovat. Prvními učiteli byli textaři a muzikanti jako John Lennon, Paul McCartney, Paul Simon, Jimi Hendrix a další a další. Vedle angličtiny ve škole jsem první větší zkušenosti s užitím jazyka nasával po skončení gymnázia během tříměsíčního pobytu v Pennsylvánii/USA jako táborový vedoucí na táboře YMCA (1997) a na osmiměsíční stáži středoškolského učitele zeměpisu v Miami/Florida/USA (2006-2007). Znalost angličtiny živím i nadále poslechem zhudebněných anglických textů, četbou literatury, sledováním filmů, kurzy, krátkodobými pobyty v USA a Velké Británii a hlavně udržováním kamarádství a přátelství s rodilými a nerodilými uživateli jazyka (také) Shakespearova.

Vedle angličtiny učím na soukromém gymnáziu PORG tělesnou výchovu a zeměpis. K mým nevýdělečným koníčkům patří muzika (mimo jiné v "kapele Penny Lane" Ataka), pohyb (jóga, běh, plavání, volejbal, vysoko/horská turistika, tanec) a vaření.