souhlasím Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Mám za sebou patnáctiletou zkušenost s výukou angličtiny na pražském gymnáziu PORG - zkušenost, že je možné "proměnit" angličtinou nepolíbené začátečníky tak, aby cizí jazyk používali přirozeně, s lehkostí a sebevědomím (řada z nich dosáhla cambridgeského certifikátu CAE, někteří dokonce CPE). Kromě toho jsem sbíral zkušenosti coby lektor různých kurzů v mnoha jazykových školách a učil soukromě, ať už dospělé či děti - od kurzů pro začátečníky přes přípravné kurzy na cambridgeské testy až po volné konverzační hodiny s těmi nejpokročilejšími. Radost z učení mi přináší především neustálá interakce se studenty, kdy mám možnost jim ukázat, že cizí jazyk není jen soustava gramatických pravidel a suma slovní zásoby, ale přirozený nástroj komunikace - stačí jen překonat "bariéru" nesmělosti, získat sebevědomí a uvědomit si, že dokážeme říct víc, než si myslíme. Teprve potom se lze vydat do všech těch užitečných, krásných a zároveň nesmírně rozlehlých oblastí angličtiny.

K lásce k tomuto jazyku mě přivedla skvělá anglosaská hudba a literatura a ta láska byla nakonec natolik silná, že jsem vystudoval anglistiku na Filozofické fakulltě Univerzity Karlovy s několika dlouhodobými i krátkodobými studijními pobyty v Londýně a Edinburghu. Mým dalším povoláním/koníčkem jsou profesionální překlady beletrie a filmů.