souhlasím Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Na své první setkání s angličtinou si už nepamatuji – byli mi dva roky a rodiče se se mnou právě přestěhovali do města Birmingham v jižanské Alabamě. Následně jsem začala chodit do místní školky, a přestože začátky byly náročné, jsem dnes velkým zastáncem přístupu „hození do vody“ co se týče výuky jazyků. Dalších pár let jsem tedy pobývala nejdříve tam a následně dva další roky v New Yorku. Po návratu do Čech jsem si zdokonalovala angličtinu jak čtením knížek, psaním v angličtině (umístila jsem se dvakrát v soutěží National Literary Award for Young Writers), tak především pod vedením skvělých profesorů angličtiny na gymnáziu PORG.

Na střední škole jsem začala používat angličtinu i ke svému odbornému růstu – zúčastnila jsem se online kurzu v oboru biologie pořádaným centrem CTY (Center for Talented Youth) pod záštitou John Hopkins University. Při práci v laboratoři na anatomickém ústavu první lékařské fakulty jsem se mohla podílet na psaní vědeckých prací pro mezinárodní konference. Byla jsem se dále na různých pobytech v zahraničí – pět měsíců ve Francii v roce 2011, tři týdny na středoškolském kurzu Civic Leadership v San Francisku, pořádaným CTY, v roce 2012, a dalšími krátkodobými pobyty.

V šestnácti letech jsem začala učit soukromě angličtinu, a to jak děti, tak dospělé. V letech 2014-2015 jsem učila angličtinu jako dobrovolník na Dětské psychiatrické klinice v Motole. Od roku 2014 pracuju v Penny Lane jako lektorka.

Jsem studentkou všeobecného lékařství na druhé lékařské fakultě. Ve volném čase cestuju po Čechách i do zahraničí, čtu, chodím na koncerty, vařím a jím.